Jak zbudować ścianę prywatności – Najlepszy sposób na stworzenie prywatności na swoim podwórku

prywatnosc na podworku

Czy potrzebujesz więcej prywatności na swoim podwórku? Może masz małe podwórko, a może po prostu nie masz ochoty zapraszać ludzi przez cały czas. Jeśli tak, to być może szukasz sposobów, aby dać swojemu podwórku prywatność, że potrzebuje. Dzięki nowym trendom w projektowaniu mieszkań i innowacjom w technologii domowej, istnieje kilka całkiem praktycznych sposobów na stworzenie prywatności bez dodawania dodatkowych kosztów lub wysiłku. Sprawdzimy, jak możesz wykorzystać te techniki budowlane, aby ukryć pewne obszary swojego podwórka przed ciekawskimi oczami – niezależnie od tego, czy są Twoje, czy nie!

Zbuduj żywopłot

Jeśli masz duże podwórko, możesz chcieć włączyć ściany ekranu roślinnego, aby stworzyć prywatność. Roślinne ściany ekranowe są ściany wykonane z roślin, które mają zdolność do wzrostu i nad sobą. To tworzy naturalnie wyglądającą barierę, która jest całkowicie ukryta, tworząc prywatność bez potrzeby dodawania struktury. Mogą być stosowane na wiele sposobów, w tym jako wiatrochron, ściana ekranowania, układ roślin, aby utworzyć pokój wewnętrzny, lub stworzyć prywatność ukrywając pokład, patio, lub obszar basenu.

Dla własnego bezpieczeństwa nigdy nie podejmuj pracy bez odpowiedniej ochrony! Zamów ubranie robocze i rękawice już dzisiaj! To i wiele więcej znajdziesz na https://dystrybutorbhp.pl

Dodaj okrywające ziemię krzewy i drzewa

Możesz również zwiększyć prywatność na swoim podwórku instalując ogrodzenie. Ogrodzenie prywatne zazwyczaj składa się z jednej wysokiej, solidnej sekcji wysokiej jakości, trwałego materiału, takiego jak winyl, ogniwo łańcuchowe lub kompozyt winylowy/aluminiowy (ACP). Ogrodzenie jest wystarczająco wysokie, aby utrzymać intruzów na zewnątrz bez zakłócania widoku z reszty nieruchomości. Istnieje wiele sposobów, aby użyć tej nowej funkcji do stworzenia prywatności na swoim podwórku. Możesz użyć ogrodzenia do stworzenia bariery, która blokuje widok na podwórko sąsiada, więc nie musisz ich szpiegować. Możesz również użyć ogrodzenia, aby zablokować widok ruchliwej ulicy lub chodnika, więc nie musisz patrzeć na ruch. Podczas instalacji ogrodzenia prywatności, wybierz jeden z górną szyną, która nie działa jako brama, aby uniknąć ciągłego wizualnego przypomnienia o swojej nowej granicy.

Stwórz barierę dźwiękową

Niektóre krzewy i drzewa również tworzą prywatność, rosnąc w górę i nad sobą. Dzięki temu tworzą barierę między nieruchomościami i tworzą bardziej zaciszną przestrzeń. Niektóre krzewy i drzewa, które zapewniają prywatność, są powszechnie stosowane w architekturze krajobrazu, np. mirt pospolity (Lagerstroemia), ligustr (Liquidambar) i dereń świdwa (Cornus). Można również spróbować posadzić krzewy lub drzewa o naturalnym pionowym pokroju, takie jak wiąz chiński czy katalpa, które mają pionowy pokrój.

Pamiętaj o odpowiedniej ochronie swoich dłoni, ciała i oczu! Produkty BHP, w tym rękawice, ubrania robocze i okulary ochronne znajdziesz na https://aveon.pl

Zakończenie

Bariera dźwiękowa to skuteczny sposób na stworzenie prywatności poprzez utrzymanie niepożądanych dźwięków z dala od Twojego podwórka. Istnieje wiele sposobów na stworzenie bariery dźwiękowej, w tym zbudowanie krótkiej ściany lub zainstalowanie materiału izolującego dźwięk na ścianie domu. Możesz również użyć bariery dźwiękowej, aby utrzymać wizualny hałas z przechodzenia przez podwórko, takie jak instalacja ekranu lub pokrycie otwartego okna z zasłoną.

Dodaj komentarz

Polecane strony

Najnowsze wpisy