W jaki sposób należy prawidłowo montować panele fotowoltaiczne?

fotowoltaika

Dzięki panelom fotowoltaicznym na pewno będziemy mieli szansę na to, aby zmniejszyć rachunki za prąd oraz odciążyć nasz domowy lub firmowy budżet. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej firmy, która pomoże określić nasze zapotrzebowanie na prąd, dobierze wszystkie elementy instalacji oraz zajmie się montażem. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się sprawnie funkcjonującą elektrownią, która dostarczy nam określoną ilość prądu.

Stale rosnące ceny energii elektrycznej mają bardzo negatywny wpływ na nasze życie i przede wszystkim znacząco zwiększają kosztu utrzymania domu. Jeżeli dodatkowo wykorzystujemy energię elektryczną do zasilania klimatyzacji czy pompy ciepła, o panelach na podczerwień nie wspominając, koszty mogą być jeszcze większe.

Bardzo negatywne jest również to, że do końca nie wiemy, jak będą się kształtowały ceny za energię elektryczną w najbliższym czasie. Pewne są w zasadzie tylko podwyżki, zagadką pozostaje ich wielkość.

Możemy oczywiście zmniejszyć zużycie prądu poprzez rozsądne gospodarowanie nim, montaż oświetlenia LED, gaszenie światła tam, gdzie nie przebywamy czy kupno energooszczędnego sprzętu. Prawdziwym kołem ratunkowym okazuje się jednak instalacja fotowoltaiczna. Z roku na rok przybywa chętnych, którzy są zainteresowani montażem. O zaletach paneli fotowoltaicznych można poczytać na stronie https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/

 

Jak zamontować panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne można montować na gruncie lub na dachu. Miejsce powinno być wybrane w taki sposób, aby zapewnić maksymalne nasłonecznienie przez cały dzień, gdzie będzie sprawna cyrkulacja powietrza, brak naturalnych oraz sztucznych przeszkód.

Montaż paneli fotowoltaicznych powinien być przeprowadzony przez osoby, które mają do tego uprawnienia, posiadają wiedzę, potrafią stosować się do informacji zawartych w dokumentacji technicznej, potrafią pracować z drogimi materiałami. Montaż zgodnie ze sztuką i zaleceniami producenta na pewno sprawi, że konstrukcja będzie stabilna, panele nie zmienią położenia, nie spadną z dachu lub nie przewrócą się pod wpływem silnego wiatru. Instalacja będzie również zdecydowanie wolniej się zużywać.

Jak ustawić panele? Najlepszym wyjściem jest ustawienie na południe pod kątem 30-40 stopni. Dopuszczalny jest również montaż na południowy-wschód lub południowy-zachód. Tu kąt powinien wynosić 25-55 stopni.

Zobacz także: https://expertmedyczny.pl/podpowiadamy-gdzie-najlepiej-jest-montowac-panele-fotowoltaiczne/

Dlaczego warto współpracować z doświadczonym dostawcą?

Warto sobie wyobrazić sytuację, w której sporo zainwestujemy w domową elektrownię słoneczną, a będzie się ona psuć, przez co okres zwrotu znacząco się wydłuży. Dodatkowo może być problem z brakiem produkcji odpowiedniej ilości prądu. Jest to sytuacja nieprzyjemna, która nie przełoży się na uzyskanie podstawowego założenia – zmniejszenia rachunków za prąd.

Współpraca z doświadczonym dostawcą oraz wykonawcą instalacji zapewnia komfort użytkowania elektrowni oraz sprawi, że będzie ona przez cały okres swojej pracy produkować na tyle dużą ilość prądu, aby zasilić nie tylko oświetlenie czy sprzęt AGD, ale również klimatyzację czy system grzewczy. Kluczowe jest określenie, ile paneli będzie nam potrzebnych, jaką moc powinna mieć instalacja, jakie wybrać panele biorąc pod uwagę również specyfikę obiektu. Sami tego nie sprawdzimy, możemy popełnić kosztowne błędy.

Rynek lokalny jest pełen firm, które mają doświadczenie oraz potrafią zaproponować klientowi najkorzystniejsze rozwiązania.

Dodaj komentarz

Polecane strony

Najnowsze wpisy