Przyczepy rolnicze typu tandem – czym się charakteryzują?

przyczepa rolnicza

Każde gospodarstwo rolne musi być wyposażone w sprzęt, który ułatwia zbieranie plonów i sianie oraz sadzenie kolejnych roślin uprawnych. Absolutną koniecznością okazuje się zakup wydajnego ciągnika oraz przyczepy, która będzie dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Coraz większą popularnością wśród rolników cieszą się przyczepy rolnicze typu tandem, które wyróżniają się kilkoma kluczowymi zaletami. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Przyczepa rolnicza tandem – co to takiego?

Przyczepa rolnicza tandem charakteryzuje się obecnością dwóch lub trzech osi, które umieszczane są na samym tyle przyczepy. Co to oznacza w praktyce? Podobne rozwiązanie konstrukcyjne powoduje, że spora część ciężaru przyczepy jest przenoszona na dyszlu, więc część ciężaru przyczepy obciąża dodatkowo ciągnik. Tego typu rozwiązania najczęściej mają trójstronny rodzaj wywrotu, co jest niezwykle ważne w kontekście łatwości i komfortu użytkowania przyczepy w niemal każdych warunkach uprawnych.

Przyczepa tandem i jej pojemność ładunkowa

Jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy rozstrzygnąć przy wyborze odpowiedniej przyczepy rolniczej jest jej pojemność ładunkowa. Modele typu tandem wypadają bardzo korzystnie na tle podobnych propozycji rynkowych – najczęściej mieści się ona w podobnym przedziale do przyczep obrotnicowych, które mogą pochwalić się pojemnością ładunkową oscylującą w granicach 8,5 – 20,5 m3. Z uwagi na dobre dociążenie tylnych kół ciągnika, przyczepa z podwoziem tandem może zwiększyć swoją ładowność administracyjną nawet do 16 ton, co znacznie ułatwia życie wielu właścicielom gospodarstw rolnych w całym kraju i nie tylko. Tego typu podwozie sprawdza się szczególnie na trudnych terenach, gdzie wyjechanie tradycyjną przyczepą dwuosiową okazuje się niemal niewykonalne.

Przyczepy rolnicze tandem – łatwość manewrowania

Jednym z powodów, dla których wielu rolników decyduje się na zakup przyczepy rolniczej typu tandem jest jej zwrotność. Każdy kto miał kiedykolwiek do czynienia z tym rodzajem zawieszenia w sprzęcie rolniczym może zaświadczyć, że z łatwością można nimi cofać oraz poruszać się po niewielkim placu manewrowym. Nie bez znaczenia okazuje się tutaj jakość wykonania przyczep, z których słynie producent Zasław. Polski producent z powodzeniem działa na rynku od 1953 roku i nieustannie się rozwija. Sprzęt z logo tej marki to gwarancja zadowolenia, niezawodności i bezawaryjności, co w dzisiejszych czasach jest kluczem do sukcesu. Nie bez powodu urządzenia od firmy Zasław są znane nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Pełna oferta oraz konfigurator dostępne na stronie: ZASLAW.pl.

Dodaj komentarz

Polecane strony

Najnowsze wpisy