Na co zwrócić uwagę wybierając karmy dla gołębi?

karma dla golebi

Gołębie mogą być żywione odpowiedniej jakości karmą, kupioną w sklepie zoologicznym, rolniczym lub u weterynarza. Dobór właściwego pożywienia jest bardzo ważny, jeśli chodzi o kondycję i zdrowie hodowli. Gołębie spożywające niewłaściwą karmę lub przypadkowe produkty mogą chorować i będą ogólnie słabsze.

Najlepsze dostępne karmy dla gołębi 

Właściwe żywienie gołębi nie jest obecnie trudne. W wielu sklepach można kupić pasze czy karmy o odpowiednim składzie dla gołębi lub innych ptaków. Skład uwzględnia zapotrzebowanie na składniki odżywcze i witaminy. Karmy dla gołębi MDM w Opolu mogą być podawane ptakom tego gatunku w dowolnym wieku.

Zdrowe gołębie mają lśniące pióra, błyszczące oczy, ich łapki i dziób mają żywą barwę, a w piórach nie są obecne pasożyty. Dzięki właściwemu żywieniu uzyskanie takich cech i utrzymanie ich nie jest trudne. Karmy dla gołębi są skomponowane tak, by jedzące je ptaki mogły wykorzystać jak najwięcej z ich zawartości.

Jakie karmy dla gołębi są godne polecenia?

W wielu sklepach można kupić produkty dla rolników, hodowców i ogrodników, na przykład specjalistyczne pasze, nawozy, nasiona rzepaku w Bielsku-Białej itd. Skorzystanie z oferty takich sklepów gwarantuje pozyskanie wartościowych produktów branżowych. Zakup karmy jest również możliwy – sklepy oferują duży wybór dla hodowców gołębi i innego ptactwa użytkowego.

Podczas wyboru karmy dla gołębi warto kierować się nie wyłącznie marką, ale składem pożywienia. Czytanie informacji zawartych na opakowaniu to podstawa. Dzięki temu można porównać między sobą poszczególne produkty. Trzeba zwrócić uwagę, czy karma nie zawiera niepotrzebnych ulepszaczy, sztucznych konserwantów itd.

Karma dla gołębi czy naturalne żywienie?

Niektóre zwierzęta można karmić w sposób naturalny, podając im samodzielnie skomponowaną mieszankę produktów i półproduktów. Jednak gotowe karmy na gołębi są znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze w podawaniu. Dawkując je zgodnie z opisem produktu nie ryzykuje się karmienia zbyt małą lub zbyt dużą ilością pożywienia.

Podsumowując, nowoczesne karmy dla gołębi to produkty przeznaczone do łatwego karmienia ptaków tego gatunku. Składają się przeważnie z małych granulek.

Dodaj komentarz

Polecane strony

Najnowsze wpisy