Kotły C.O. – jak wybrać model spełniający normy?

Kocioł

Kotły C.O. bardzo często są wykorzystywane do tworzenia systemów ogrzewania w nieruchomościach. Odpowiednio wybrane rozwiązania charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością pracy i pozwalają na stworzenie ekonomicznego systemu grzewczego. Dodatkowo najlepsze sprzęty są w stanie spełniać wszystkie warunki związane z programem „Czyste Powietrze” i dzięki temu można otrzymać dofinansowanie na ich zakup. Sprawia to, że tym bardziej warto zdecydować się na tego rodzaju rozwiązania. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła, aby ten faktycznie spełniał restrykcyjne normy i możliwe było komfortowe użytkowanie tego.

Co daje spełnienie norm?

Wybranie kotła C.O., który spełnia obowiązujące normy może być bardzo korzystne i dawać znakomite rezultaty. Przede wszystkim można dzięki działaniu programu „Czyste Powietrze” otrzymać dofinansowanie do zakupu kotła. W przypadku instalacji C.O. oraz C.W.U. dofinansowanie może wynosić od 4,5 do nawet 9 tysięcy złotych. Jest to zatem bardzo duża pomoc w zakupie konkretnego rozwiązania, która sprawia, że o wiele łatwiej zamontować w swoim domu ten rodzaj ogrzewania. W zależności od dostępnego rozwiązania można uzyskać dofinansowanie na poziomie 30% lub 60% wartości całej inwestycji. Dzięki temu możliwe będzie znaczące zredukowanie wkładu własnego. Nawet osoby mniej zarabiające będą mogły za sprawą programu dokonać wymiany posiadanej instalacji i zdecydować się na bardziej ekologiczne i tańsze w utrzymaniu ogrzewanie, które sprawdzi się świetnie w konkretnym zastosowaniu. Stefaniak – producent kotłów C.O. dostarcza rozwiązania, które spełniają wszystkie obecne wymogi i z których można bardzo komfortowo korzystać.

Jakie normy powinny spełniać kotły?

Wybierając kotły w Pleszewie i chcąc postawić na sprzęty spełniające normy warto szukać tych z certyfikatem Ecodesign. Duże znaczenie ma także sięganie po sprzęty z certyfikatem „5 klasy”, który gwarantuje najwyższą jakość kotła. Sięgając po takie urządzenia można być pewnym, że sprawdzą się one bardzo dobrze w konkretnym zastosowaniu i można będzie w komfortowy sposób z nich korzystać. Dodatkowo można będzie skorzystać z dofinansowania do zakupu takich rozwiązań.

Dodaj komentarz

Polecane strony

Najnowsze wpisy