Co warto zobaczyć podczas wakacji w Grecji?

greckie wakacje

Grecja od wielu lat jest pionierem, jeżeli chodzi o wakacyjne destynacje. Gwarancja dobrej pogody, piękne widoki oraz wyśmienite jedzenie skłaniają coraz większą liczbę turystów do odwiedzenia tej części Europy. Co jednak warto zobaczyć podczas wakacji w Grecji? Podpowiadamy.

Dlaczego warto odwiedzić Ateny w Grecji?

Niekwestionowanym liderem popularności miast w Grecji są oczywiście Ateny. Jest to jedna z najstarszych aglomeracji na świecie, która uważana jest nawet za kolebkę cywilizacji europejskiej. Ateny położone są w południowo-wschodniej części Grecji, a powstanie datuje się połowę drugiego tysiąclecia przed naszą erą. W tym miejscu narodziła się demokracja, a znani filozofowie, tacy jak Sokrates czy Platon rozprawiali na tematy życia i śmierci. 

Do najciekawszych miejsc w tym mieście z pewnością należy ateński Akropol, a także Łuk Hadriana oraz Stadion Panateński. Dla fanów przyrody świetną atrakcją będzie również Wzgórze Lykabettus. Do tego oraz innych miast zabiorą nas wycieczki, które organizowane są na stronach https://www.traveligo.pl/.

Zobacz także: Jak przygotować się na wakacje w Turcji? | LibTech.pl

Santorini, czyli jedna z najbardziej urokliwych wysp w Grecji

W trakcie wakacji z pewnością chcemy zaznać słonecznych kąpieli czy ciepłej wody w morzu. Może to zapewnić najpiękniejsza grecka wyspa, czyli Santorini. Miejsce to przyciąga rok do roku mnóstwo turystów nie tylko z Europy, ale i całego świata. Swoją popularność Santorini zawdzięcza białym budowlom, które pokryte są niebieskimi dachami. Połączenie skalnego wybrzeża oraz promieni słońca daje niesamowity krajobraz, który świetnie prezentuje się zarówno rano, jak i wieczorem. Warto wtedy wybrać się do lokalnej restauracji i skosztować miejscowych specjałów. Dzięki temu wakacje w Grecji będą miały niesamowity urok.

Półwysep Peloponez — dlaczego jest wart odwiedzenia?

Fani historii, a także nietuzinkowych krajobrazów z pewnością chętnie odwiedzą Półwysep Peloponez. Jest to region Grecji, który znajduje się na południu tego kraju, a jego zróżnicowanie terenu zapiera dech w piersiach. Można tam znaleźć zarówno piaszczyste plaże, jak i górzyste tereny, które sprzyjają rozwojowi lokalnych przysmaków, jak winorośl, oliwki czy różne rodzaje cytrusów. 

Półwysep ten pamięta także czasu starożytnej Sparty, po której pozostało wiele zabytków oraz pozostałości kultury dawnych mieszkańców. Do najpopularniejszych miast Półwyspu Peloponez należy właśnie Sparta, a oprócz niej również Korynt, Olimpia oraz Mykeny. Jak widać, wakacje w Grecji mogą być niesamowitym czasem pełnym poznawania historii i odkrywania coraz to nowych miejsc.

Dodaj komentarz

Polecane strony

Najnowsze wpisy