Odbiór i przewóz martwych zwierząt – jak powinien się odbywać?

Kury

Z martwymi zwierzętami trzeba postępować bardzo uważnie i zachować wszystkie normy bezpieczeństwa, głównie z uwagi na to, że możemy być narażeni na zwiększone ryzyko epidemiczne. Odbiorem i przewozem martwych zwierząt zajmują się wyspecjalizowane firmy, które działają zgodnie z wytycznymi Inspekcji Weterynaryjnej. Gwarantują on przewóz z wykorzystaniem odpowiedniego taboru. Warto z nimi współpracować, gdyż wtedy będziemy mieli pewność, że całe zlecenie będzie wykonane prawidłowo.

Odbiór i przewóz martwych zwierząt. Dlaczego jest aż tak istotny?

Gdy prowadzimy gospodarstwo zajmujące się hodowlą zwierząt, szczególną uwagę musimy przykładać do tego, aby dbać o zwierzęta. Konieczne jest podawanie odpowiednich pasz, a także innego pokarmu, nawadnianie zwierząt, zapewnienie odpowiednich warunków do wzrostu, jak również dbanie o to, aby nie pojawiały się choroby. Niestety często mamy do czynienia z różnymi czynnikami, które wpływają na śmierć zwierząt. Odbiór i przewóz martwych zwierząt w Olsztynie realizowany jest przez specjalistyczną firmę, która ma doświadczenie, dokładnie wie, jak postępować, zna procedury, jak również stosuje się do nich.

Profesjonalny odbiór i przewóz martwych zwierząt jest bardzo ważny, gdyż minimalizuje ryzyko pojawienia się dalszych chorób, skażenia środowiska, jak również utraty zdrowia przez ludzi. Dzięki niemu nie ma również konieczności uboju większej ilości zwierząt, a także zwiększenia strat finansowych, poniesienia kosztów związanych z ich utylizacją.

Transport padłych zwierząt do utylizacji. Jakie normy muszą być zachowane?

Transport padłych zwierząt do utylizacji przede wszystkim musi być zgodny z wymogami, które jasno określa Inspekcja Weterynaryjna. Jasno określa ona fakt, jak postępować w sytuacji, gdy mamy do czynienia ze zmarłymi zwierzętami. Ciała zwierząt muszą być dokładnie zabezpieczone, aby nie miały do nich dostępu inne zwierzęta hodowlane, a także dzika zwierzyna. Sam transport musi odbywać się z zachowaniem szczelności. Utylizacja polega oczywiście na paleniu martwych zwierząt.

Dodaj komentarz

Polecane strony

Najnowsze wpisy